Tu jesteś   >   Strona główna   >   Pytania i odpowiedzi
Pęknięcie torbieli nerki

Wczoraj miałem upadek na rowerze. Wyskoczyłem z ramy i upadłem na okolicę lędźwiową. Mam zasinienie i obrzęk okolicy lędźwiowej. Boję się, że doszło do pęknięcia torbieli nerki, która była opisywana przed dwoma laty: W okolicy dolnego bieguna cienkościenna torbiel prosta o średnicy 40 milimetrów. Niepokoi mnie obrzęk okolicy lędźwiowej. Czy pęknięcie torbieli nerki wymaga leczenia operacyjnego? nie wyobrażam sobie teraz żebym położył się w szpitalu. Od 2 tygodni pracuję w nowym miejscu i boję się zwolnienia.

Odpowiedź redakcji torbielnerki.pl

Zasinienie i obrzęk okolicy lędźwiowej wymaga wykonania USG jamy brzusznej w celu ustalenia stopnia urazu. Same objawy kliniczne nie są wystarczające do ustalenia jaka jest przyczyna obrzęku i podbiegnięcia krwawego w okolicy lędźwiowej. W celu ustalenia rozpoznania konieczne jest USG jamy brzusznej. W większości przypadków urazowe pęknięcia torbieli nie wymagają leczenia operacyjnego.


« Wróć


Zobacz także


Słownik pojęć


Słownik urologiczny, w którym znajdziecie Państwo przystępnie wytłumaczone terminy medyczne związane z diagnostyką guzów i torbieli nerek.