Tu jesteś   >   Strona główna   >   Pytania i odpowiedzi
Objawy zaawansowanego raka nerki

Objawy zaawansowanego raka nerki

U mojego męża rozpoznano zaawansowanego raka nerki. Nie znam dokładnych szczegółów bo tomografia komputerowa była robiona wczoraj a jej wynik znam tylko z przekazu urologa, który kierował męża na tomografię komputerową. Niestety opis tomografii będzie do odbioru w poniedziałek. Mąż nie miał żadnych objawów ze strony nerki i czy jest możliwe żeby miała zaawansowanego raka nerki skoro nie miał żadnych objawów? Czy jest możliwe żeby nowotwór złośliwy zaawansowany nie dał o sobie znać wcześniej?

Odpowiedź redakcji serwisu torbielnerki.pl

Rak nerki z reguły wykrywany jest przypadkowo w badaniach obrazowych takich jak USG lub tomografia komputerowa. Nowotowry nawet o bardzo dużych rozmiarach z obecnością przerzutów odległych mogą nie dawać żadnych objawów. Typowe objawy raka nerki - ból okolicy lędźwiowej, krwiomocz i wyczuwalny guz występują tylko u części pacjentów. Więcej informacji będziemy mogli udzielić dopiero po otrzymaniu opisu tomografii komputerowej. Dodatkowe informacje na temat choroby i jej objawów można znaleźć w artykule: Rak nerki - objawy, diagnostyka i leczenie.


« Wróć


Zobacz także


Słownik pojęć


Słownik urologiczny, w którym znajdziecie Państwo przystępnie wytłumaczone terminy medyczne związane z diagnostyką guzów i torbieli nerek.